Dato: 5 Mar 2025
Vannlekkasjer på flate tak er et problem for mange og gir store konsekvenser. For de ansvarlige utløser dette en risiko for ansvar og store kostander. Aiwell Stjerne løser dette problemet!
Aiwell Stjernen sikrer god avrenning av regnvann og smeltevann på flate tak. Dette gjøres ved å redusere is-oppbygging rundt sluk som oppstår vinterstid.
Stjernen har stor overflate og vil håndtere mer løv og smuss før sluk går tett.
Aiwell Stjerne brukes ofte over eksisterende taksluk hvor en ønsker å fjerne is problematikk rundt sluk på flate tak. (Den løser samme problemstilling som Aiwell taksluk med varmematte). Se mer detaljert årsak til is problem her.
Aiwell Stjerne legges over taksluk og sørger for å fjerne issvullen som bygges opp rundt slukene ved at den ligger i “dvale" og kun slås på når behovet oppstår. Dette er meget viktig for å unngå at is flyttes til utsiden av VK. Selvregulerende VK eller termostatstyring vil derfor ikke løse problemet.
I begge tilfeller skal stjernen kun tilkobles 230VAC, enten som fast installasjon eller med støpsel.
Når stjernen er en del av AC5000 styring, vil kommunikasjon mellom enheter være trådløs via mesh nettverk.
Om det er varmekilder på taket som overlys eller ventilasjonsutkast kan det med fordel monteres ekstra varmekabel som føres opp til varmekilden. Anlegget vil da smelte hull i demningen som har oppstått under overlyset eller ventilasjonsutkastet og bidra til god drenering til sluk. Is-belastningen reduseres da til et minimum.
Nybygg | Bærum | 735 Mnok
Nybygg av omsorgsboliger i Bærum med 158 leiligheter på 2 etasjer. Selve bygg...
Nybygg | Ås | 6 Mrd nok
Nybygg av universitet/høyskole i Ås. Selve byggingen startet november 2015 me...